Hopp til innhold
Din lokale eiendomsmegler Henrik Kleivenes har gleden av å presentere Kremleveien 18! (Bilder er Illustrasjon)

KRISTIANSUND N

Kremleveien 18

Pris

kr 8 650 000

Pris:

kr 8 650 000

Omkostninger:

kr 42 340

Totalpris, inkl. fellesgjeld:

kr 8 692 340

BRA-i:

207.8 m²

Boligtype:

Frittliggende enebolig

Eieform:

Eiet

* Alle fra-til priser er basert på ledige enheter i prosjektet

Moderne og innholdsrik enebolig med barnevennlig beliggenhet på Dale! | Tilpasningsmuligheter

Henrik Sjøasæther Kleivenes

Eiendomsmeglerfullmektig MNEF

Henrik Sjøasæther Kleivenes

Hold meg oppdatert

Få oppdateringer om visninger og annen relevant informasjon om eiendommen

Planlegging

Salgsstart

Byggestart

Overtakelse

Enheter i prosjektet

Rom:5
Etasje:1
BRA-i:207.8 m²
Totalpris:8 692 340 kr

Om prosjektet: Din lokale eiendomsmegler Notar v/Henrik Kleivenes har glede av å presentere Kremleveien 18! Stilren enebolig med en gjennomtenkt planløsning over to plan. Boligen preges av høy teknisk standard, lys og luftig atmosfære, samt moderne materialvalg som sikrer både komfort og estetikk. Boligen inneholder tre gode soverom, TV-stue, bad og vaskerom i 1. etasje. I 2. etasje finner man en imponerende åpen stue- og kjøkkenløsning på hele 55,6 kvm. Herfra er det utgang til en flott veranda og markterrasse med gode solforhold. Hovedsoverommet ligger også i denne etasjen. Kvaliteten er gjennomgående med HTH-kjøkken, Siemens-hvitevarer og delikate flislagte bad. Boligen leveres med integrert carport. Eiendommen ligger i et svært barnevennlig område på Dahle. Det er trygg gangavstand til Dale barneskole og flere barnehager, noe som forenkler logistikken i en travel hverdag. Nærområdet byr på flotte turområder som Dahle-runden og nærhet til idrettsanlegg. Det er også kort vei til dagligvarebutikker og gode bussforbindelser til Kristiansund sentrum. Det er muligheter for tilpasninger for de som kommer tidlig inn i prosessen.

Tomtetype og tomteareal: Selveier tomt

Tomteareal: 641m²

Beliggenhet og Adkomst: Eiendommen ligger i et barnevennlig og etablert område på Dale. Det er gangavstand til Dale barneskole, lokale barnehager og idrettsanlegg. Området byr på flotte turmuligheter i umiddelbar nærhet, og det er kort vei til både dagligvarebutikker og offentlig kommunikasjon som tar deg raskt til Kristiansund sentrum. Det er enkel adkomst til boligen fra offentlig vei via Kremleveien. Boligen leveres med en carport på 21,5 kvm som sikrer parkering og tørrskodd inngang. Adkomstpartiet er planlagt for en enkel og funksjonell hverdag.

Konstruksjon: Grunn, betong og mur - Støp plate på mark. Såleblokk og isolert ringmur med ferdig utvendig fibersementplate. 350mm isolasjon og radonsperre.

Fasade: Yttervegger - Svillemembran på murkrone. 48x198 konstruksjon. Asfaltplate, vindsperre og musebånd. 23x48 sløyfelekter og 36x48 spikerlekt. Furu 19x148 DF RETT FUGE SV ROYAL. - 200mm isolasjon. 48x48 spikerlekter. Dampsperre. Malt gips i valgfri farge

Yttertak: Sperretak levert fra Jatre. Vindsperre. 23x48 sløyfelekter og 36x48 spikerlekter. Osb plater som taktro. Taktekking i svart farge. Takrenner og nedløpsrør i stål.

Balkonger/Terrasser/uteplasser: Bjelkelag og stolper levert fra Jatre. Vannfastesponplater med asfaltbelegg. Oppbygging av fall med trevirke. 28x120 terrassebord. Rekkverk bygges opp av 48x98 med stående spiler. Alle materialer i impregnert.

Trapper: Trapp levert fra Eik trappa.

Ventilasjon: Balansert ventilasjon levert fra Venttistål.

Dører og vinduer: Vinduer og dør levert av Natre i hvit farge på begge sider.

Kjøkken: Kjøkken levert fra HTH. Siemens hvitevarer.

Bad: Bad 1.etg - Baderomsinnredning fra Megaflis. ( Lind Magical 120 servantskap sort ) - Dusjvegger/dusjbatteri fra Megaflis. - ( Celeste stoke 250 dusjett matt sort ) ( Celeste rett dusjhjørne 90x90x190 sort farge ) - Klosett i hvit farge levert fra rørlegger Bad 2.etg - Baderomsinnredning fra Megaflis. ( Lind Magical 120 servantskap sort ) - Dusjvegger/dusjbatteri fra Megaflis. - ( Celeste stoke 250 dusjett matt sort ) ( Celeste rett dusjhjørne 90x90x190 sort farge ) - Klosett i hvit farge levert fra rørlegger.

Andre oppholdsrom: Himling: - Gipshimling, sparklet og malt i valgfri farge. Innervegger: - Bindingsverk oppført i 48x98. Isoleres med 100mm isolasjon, malte gipsplater på vegg. Listefritt vegg/himling, glattkant karm og gulvlist. Gulv: - 1.etg støpt plate, isolert bjelkelag 2.etg. Laminat Fresh nordic Oak på tørre rom. - Flislagt bad i 1.etg med 60x60 Glade Branco. Mosaikk i dusjgruve - Flislagt bad i 2.etg med 60x60 Glade Branco. Mosaikk i dusjgruve - Flislagt gulv på vaskerom. Fibo baderomsplater på vegg. Innerdører: - Massive 1-speil innerdør med hvit malt utførelse og låskasse og vrider. Alternativt kan soverom og gang legges med wall2paint. Veggene vil da ikke bli listefritt.

Tilvalg og endringer: Kjøper har mulighet til å få utført endrings- og tilleggsarbeider etter særskilt avtale. Alle endrings- eller tilleggsarbeider skal avtales skriftlig mellom partene og avtalen skal redegjøre for pris og ev. fristforlengelse som følge av endringene. Kjøperen kan ikke kreve å få utført endrings- eller tilleggsarbeid som endrer kjøpesummen med mer enn 15 %, ellers som forsinker prosjektets samlede fremdrift.   Kjøperen kan ikke kreve å få utført endringer eller tilleggsarbeider: a) som vil endre kontraktsummen med 15% eller mer b) som ikke står i sammenheng med selgers ytelse, eller c) som vil medføre ulemper for selger som ikke står i forhold til kjøpers interesse i å kreve endringen eller tilleggsarbeidet.   Selger er ansvarlig for prising av tilvalg. Pris beregnes etter netto innkjøpspris til selger med et påslag på 15%. Ved eventuelt fratrekk avregnes netto pris til selger. Påslag dekker økte garantikostnader, merarbeid i forhold til logistikk, prosjektering, eventuelt ekstra svinn og økt risiko.   Muligheter for tilvalg vil være avhengig av hvor langt man er kommet i byggeprosessen når kjøpstilbudet aksepteres. Selger gjør oppmerksom på at tilvalgsprosessen kan blir overtatt av utførende entreprenør, og at oppgjør gjøres direkte mellom kjøper og entreprenør. Underleverandørers eventuelle kampanjer kan ikke benyttes ved tilvalg/endringer.   Da prosjektet og prisene er basert på at utbyggingen skal gjennomføres rasjonelt og i stor grad ved serieproduksjon, bør kjøper velge fra en tilvalgsmeny som utarbeides fra selger/entreprenør. Dette er en fravikelse av normalordningen.   Endringene blir en del av kjøpekontrakten, på samme måte som de opprinnelig avtalte hovedytelsene. Endringene innebærer at beskrivelsen av salgsobjektet i punkt 1, med vedlegg, justeres i henhold til de avtalte endringer og tilvalg. Det er også etter Endringene selger som er ansvarlig for hele leveransen av boligen/fritidsboligen, og kjøper kan forholde seg til selger ved eventuell forsinkelse eller mangler knyttet til Endringene. Kjøper er ansvarlig for å betale hele kjøpesummen, inkludert betaling for Endringene, til eiendomsmeglers klientkonto. Selgers forpliktelse til å stille forskuddsgaranti etter denne kontrakten og bustadoppføringslova § 47 vil gjelde tilsvarende for Endringene. Utbygger gis anledning til å beregne seg et påslag på bestilte tilleggsarbeider gjort med underleverandører.   Endringsavtaler skal være skriftlige og tilvalg prises etter kjøpstilbud er akseptert.

Garasje/Parkering: Parkering på egen tomtegrunn og carport.

Oppvarming: Varmekabler på bad og vaskerom.

Radonmåling: Det legges radonduk over betongen ved bygging og det er krav som må være oppfylt iht. TEK-17. Radonmembran – også kalt radonsperre, radonduk eller radonmatte – brukes som tettesjikt for å sperre forbindelsen mellom luften inne og luften i byggegrunnen. Radonmembran beskytter effektivt mot farlig radongass – en naturlig gass som dannes i berggrunn, samt i pukk og grus og som siver inn gjennom byggegrunnen. Radonmembran er i de fleste tilfeller produsert av plast, gummi eller asfalt. Radonmembran gir en sikker og effektiv beskyttelse mot at helsefarlige konsentrasjoner av radongass skal trenge inn i bygget. Radonmembranen vil samtidig fungere som en særdeles effektiv fuktsperre.

Informasjon: Vedtekter og husordensregler vil bli tilgjengelige når de er vedtatt av styret.

Reguleringsplan og rammetillatelse: Eiendommen er underlagt reguleringsplan Draget med plan-id R-183-07 og er regulert til bolig. Iht. kommuneplanens arealdel så er eiendommen avsatt til bolig. Utsnitt av reguleringskart med tegnforklaring følger vedlagt i salgsoppgaven. Reguleringsbestemmelser kan ses hos meglerforetaket. Dersom det er ønskelig med ytterligere opplysninger knyttet til reguleringsforhold så oppfordrer vi interessenter til å kontakte Kristiansund kommune.

Reguleringsplan og rammetillatelse: Eiendommen er underlagt reguleringsplan Draget med plan-id R-183-07 og er regulert til bolig. Iht. kommuneplanens arealdel så er eiendommen avsatt til bolig. Utsnitt av reguleringskart med tegnforklaring følger vedlagt i salgsoppgaven. Reguleringsbestemmelser kan ses hos meglerforetaket. Dersom det er ønskelig med ytterligere opplysninger knyttet til reguleringsforhold så oppfordrer vi interessenter til å kontakte Kristiansund kommune.

Vei, vann og avløp: Eiendommen er tilknyttet offentlig vei. Offentlig vann og avløp via private stikk- og fellesledninger. Det gjøres oppmerksom på at private ledninger vedlikeholdes for eiers regning. For private fellesledninger er det normalt tilknyttet solidarisk vedlikeholdsplikt. Tilkoblingsavgifter betales av kjøper.

Ferdigattest/brukstillatelse: Selger plikter å fremskaffe ferdigattest når eiendommen er ferdigstilt. Finnes det mangler av mindre vesentlig betydning så kan det likevel utstede Midlertidig brukstillatelse når kommunen finner det ubetenkelig, slik at kjøper kan overta og bebo boligen. Manglene skal da rettes av selger innen en frist som settes av kommunen. Kommunen kan kreve at selger stiller sikkerhet for at gjenstående arbeider blir rettet. Dersom gjenstående arbeider ikke blir utført innen fristen, skal kommunen gi selger pålegg om ferdigstillelse. Pålegget kan følges opp med tvangsmulkt eller forelegg. Det er ulovlig å ta boligen i bruk uten ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse, og selger plikter å fremlegge minimum midlertidig brukstillatelse til kjøper og megler før overtakelse. Kjøper kan kreve at det stilles sikkerhet for utstedelse av ferdigattest, ev så kan kjøper benytte seg av retten til tilbakehold ved overtakelse.

Tinglyste bestemmelser og rettigheter: På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver: 10.07.2019 - Dokumentnr: 803726 - Registrering av grunn Denne matrikkelenhet opprettet fra: Knr:1505 Gnr:31 Bnr:1192 På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser/servitutter/rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver:

Info kommunale avgifter: Kommunale avgifter fastsettes av kommune etter ferdigstillelse. Eiendomsskatt beregnes av markedsverdi minus bunnfradrag multiplisert med den promillesats som til enhver tid gjelder for den enkelte kommune (p.t er denne 3,4 promille for Kristiansund kommune). Spørsmål om eiendomsskatt rettes til kommunen. Gebyr for renovasjon fra ReMidt kommer i tillegg. Se priser på https://www.remidt.no/kundeservice/priser-og-abonnement/ og velg kommune. Prisene varierer i forhold til valg av størrelse på dunk.

Adgang til utleie: Eiendommen kan leies ut i sin helhet.

Avbestilling: Kjøper har avbestillingsrett etter buofl. §§ 52-54 etter at bindene avtale er inngått gjennom bud og budaksept. Ved kjøpers avbestilling reguleres erstatningen av buofl. § 53, slik at selger skal ha erstattet hele sitt økonomiske tap som følge av avbestillingen. Kjøper gjøres oppmerksom på at det økonomiske tapet kan bli betydelig, bl.a. avhengig av markedsutviklingen. Bestilte endrings- og tilleggsarbeider må uansett betales i sin helhet. Skjer avbestillingen før igangsetting, settes avbestillingsgebyret til 10 % av kjøpesummen, tilsvarende forskuddsinnbetaling.

Salg av kontraktsposisjoner: Videresalg av kontrakt - salg av kontraktsposisjon - før overtakelse krever utbyggers samtykke. Samtykke kan nektes på fritt grunnlag, og utbygger kan også stille betingelser for et eventuelt samtykke. Ny kjøper vil være bundet av eventuelle bestillinger av tilvalg og endringer for seksjonen. Selger kan på fritt grunnlag avslå forespørsel om transport/videresalg av kjøpekontrakten avtalt senere enn 1 måned før overtagelse.

Lovanvendelse: Salget følger Bustadoppføringslova: Dette innebærer at selger må stille garanti, eller tilsvarende fra finansinstitusjon, til kjøper for rett oppfyllelse av avtalen, jf. buofl. § 12. Frem til overtakelse skal garantien være på 3% av vederlaget. Fra overtakelse og frem til 5 år etter overtakelse skal garantien dekke en sum som svarer til 5 % av vederlaget. Både kjøper og selger er forpliktet til å signere den standard kjøpekontrakten som er utarbeidet av Notar i forbindelse med eiendomshandler. Kjøpekontrakten kan gjennomgås hos eiendomsmegleren før budet legges inn.   Arealer: Alle arealer i denne presentasjon er målt på byggetegninger. Selger tar derfor forbehold om at arealer kan bli noe endret. Det gjøres oppmerksom på at prospektet er utarbeidet før detaljprosjekteringen er gjennomført, slik at det kan være avvik på fasadeuttrykk, illustrasjonsmateriell og plantegninger iht. endelig leveranse.

Arealberegninger: Arealene er hentet fra byggetegninger datert 20.03.2023.  Arealer på tegninger, selv om disse er angitt med desimaler, er omtrentlig angitt og arealavvik kan forekomme.

Ferdigattest/brukstillatelse: Selger plikter å fremskaffe ferdigattest når eiendommen er ferdigstilt. Finnes det mangler av mindre vesentlig betydning så kan det likevel utstede Midlertidig brukstillatelse når kommunen finner det ubetenkelig, slik at kjøper kan overta og bebo boligen. Manglene skal da rettes av selger innen en frist som settes av kommunen. Kommunen kan kreve at selger stiller sikkerhet for at gjenstående arbeider blir rettet. Dersom gjenstående arbeider ikke blir utført innen fristen, skal kommunen gi selger pålegg om ferdigstillelse. Pålegget kan følges opp med tvangsmulkt eller forelegg. Det er ulovlig å ta boligen i bruk uten ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse, og selger plikter å fremlegge minimum midlertidig brukstillatelse til kjøper og megler før overtakelse. Kjøper kan kreve at det stilles sikkerhet for utstedelse av ferdigattest, ev så kan kjøper benytte seg av retten til tilbakehold ved overtakelse.

Bestemmelser tiltak mot hvitvasking / Kjøpers innbetaling: Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift. Etter hvitvaskingsloven er eiendomsmegler pålagt å gjennomføre kundetiltak av både selger og kjøper. Hvis kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette fører til at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket, misligholder kjøper avtalen med selger. Etter 30 dager anses misligholdet vesentlig, og selger har rett til å heve avtalen og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning.   Dersom det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kundetiltak underveis i oppdraget må eiendomsmegler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i et slikt tilfelle ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha et krav mot selger etter avhendingsloven. Hvis kundetiltak ikke lar seg gjennomføre, vil Notar ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.   Kjøper oppfordres til å innbetale kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon, i en samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank. Dersom innbetaling likevel må foretas på annen måte, må megler orienteres med begrunnelse og informasjon om innbetalers navn, før innbetaling av oppgjør.

Viktig informasjon: Fra inngått avtale kan entreprenør starte prosjektet innen 2 mnd. Deretter blir byggetiden ca 10 mnd uten tilvalg. Ved tilvalg blir det avtalt pris og evt. ekstra byggetid.

Kremleveien 18

Meld din interesse for denne boligen

Del denne annonsen

Send lenken til venner og familie, eller lagre den for senere